Hongarije is erg in opkomst als populair land om naartoe te emigreren. Naast ruimte en lage kosten voor levensonderhoud is veiligheid een belangrijke pull-factor. Zo is Boedapest onlangs uitgeroepen tot de veiligste grote stad in Europa.
De Hongaarse hoofdstad werd derde van de 200 steden over de hele wereld. Boedapest is ook bestempeld als een van de veiligste steden ter wereld voor vrouwelijke soloreizigers, volgens het onderzoek van de WayAway-vluchtaggregator. De reissite vergeleek 200 steden over de hele wereld om de top 30 veiligste steden voor vrouwen te bepalen. Alleen San Juan in Puerto Rico en de IJslandse hoofdstad Reykjavik bleven Boedapest voor.
Hongarije en Boedapest in het bijzonder krijgen vaak lovende kritieken als toeristische bestemming. H Hongaarse parlement, gelegen aan de oevers van de Donau in Boedapest, door de reisblog Stasher uitgeroepen tot een van ’s werelds belangrijkste toeristische bestemmingen.
De bekendheid van het land als toeristische bestemming is de afgelopen tien jaar exponentieel gegroeid. In 2024 verwelkomde Hongarije 18 miljoen toeristen, een stijging van 11% ten opzichte van het voorgaande jaar. Hiervan waren 9,3 miljoen binnenlandse en 8,7 miljoen buitenlandse bezoekers.
Het totale aantal overnachtingen bedroeg 44,2 miljoen, waarvan ongeveer de helft door buitenlandse toeristen werd geboekt. Boedapest trok bijna 6 miljoen buitenlandse bezoekers, een stijging van 24% ten opzichte van het voorgaande jaar, en was goed voor 60% van alle buitenlandse overnachtingen in Hongarije.
Bron: rex.news
Foto: Ervin Lukacs via Unsplash